KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9344074
*
nr 934 4074
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Oljemålning, Märtha Bolin-Clason (1902-1988), "Sommarlov", signerad, -75, 50x66 cm
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:43:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/1 20:33:49
1
400 kr
12/1 16:17:30
2
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Märtha Bolin-Clason
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Läs mer om Märtha Bolin-Clason
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: märtha bolin-clason olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:50
-
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:48
*
Märtha Bolin-Clason
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Läs mer om e-auktion
Läs mer om Märtha Bolin-Clason
nr 934 4074
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Oljemålning, Märtha Bolin-Clason (1902-1988), "Sommarlov", signerad, -75, 50x66 cm
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/1 20:33:49 | 1 | 400 kr |
12/1 16:17:30 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Märtha Bolin-Clason
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Märtha Bolin-Clason
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: märtha bolin-clason olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:50 -
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:48